Absentujú toalety v parku

Absentujú toalety v parku
2. augusta 2019 Mgr. Helena Musalová

vlcsnap-2018-06-01-06h58m36s078

Park pri pošte na Námestí gen. Štefánika sa v ostatných rokoch teší veľkej obľube návštevníkov, konajú sa tam mnohé kultúrno-spoločenské podujatia a v teplom počasí ho využívajú na oddych rodiny s deťmi. Dlhodobo tam však absentujú verejné toalety. Táto téma sa pravidelne otvára aj na pôde mestského zastupiteľstva, minimálne už 5- 6 rokov.

Toalety v parku chýbajú nielen návštevníkom, ale aj účinkujúcim v rámci rôznych programov. Nehovoriac o malých deťoch, ktorých mamičky nemajú v prípade núdze veľa možností, resp. žiadne. „Zaoberali sme sa touto myšlienkou asi pred dvomi rokmi, preverovali sme finančné náklady, ale boli vo veľkej čiastke a sú iné priority,“ povedala k téme Anna Hrebíková, vedúca odd. výstavby, územného rozvoja a životného prostredia MsÚ.
Je len jasné, že vybudovanie dôstojného hygienického zázemia, ktoré by nenarúšalo celkový dojem, nie je lacnou záležitosťou, už v minulosti sa hovorilo o sume okolo 100 tisíc eur. V pláne boli aj toalety pre hendikepovaných.

Návrh je, chýbajú peniaze
Mesto má dokonca návrh projektu, ktorý by zároveň prekrýval pódium (na vizualizácii) a pokúsilo sa ho predložiť v rámci projektu Mesto kultúry 2020, kde ale nebolo úspešné.
Čakáme tu skôr na zdroje dotačné, takže buď sa pokúsime toto trvalé prestrešenie so zázemím predložiť o rok v rámci tohto projektu, alebo spojíme financie cez Občianske združenie Naša Ľubovňa, ktoré je súčasťou Miestnej akčnej skupiny Ľubovniansko. Tu by sme vedeli združiť okolo 60 tisíc eur a ďalšie náklady by dofinancovalo mesto,“ vyjadril sa k téme primátor Ľuboš Tomko.
Ostáva tak veriť, že táto chúlostivá téma sa nebude pripomínať a odsúvať ďalších niekoľko rokov.

Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č. 26 (2. júl 2019) 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405