Absentujú toalety v parku

Absentujú toalety v parku
3. júla 2019 Mgr. Helena Musalová

DSC_0456

Park pri pošte na Námestí gen. Štefánika sa v ostatných rokoch teší veľkej obľube návštevníkov, konajú sa tam mnohé kultúrno-spoločenské podujatia a v teplom počasí ho využívajú na oddych rodiny s deťmi. Dlhodobo tam však absentujú verejné toalety. Táto téma sa pravidelne otvára minimálne už 5- 6 rokov.

Toalety v parku chýbajú nielen návštevníkom, ale aj účinkujúcim v rámci rôznych programov.  Nehovoriac o malých deťoch, ktorých mamičky nemajú v prípade núdze veľa možností, resp. žiadne. „Zaoberali sme sa touto myšlienkou asi pred dvomi rokmi, preverovali sme finančné náklady, ale boli vo veľkej čiastke a sú iné priority,“ povedala k téme Anna Hrebíková, vedúca odd. výstavby, územného rozvoja a životného prostredia MsÚ.
Je len jasné, že vybudovanie dôstojného hygienického zázemia, ktoré by nenarúšalo celkový dojem, nie je lacnou záležitosťou, už v minulosti sa hovorilo o potrebe okolo 100 tisíc eur. V pláne boli aj toalety pre hendikepovaných.

Dočkáme sa teda verejných toaliet v parku? Dozviete sa v ĽN č. 26, ktoré bude v predaji do 8. júla 2019

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––-

Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 uverejňujeme na www.lms.sk, okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov. Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405