AKTUÁLNE: Otvorili svoje brány

AKTUÁLNE: Otvorili svoje brány
29. apríla 2018 Mgr. Peter Šlosár

DSC_0598

Bohatý program na troch atraktívnych miestach čakal pre tých, ktorí sa rozhodli nedeľňajšie popoludnie stráviť na hrade Ľubovňa, skanzene, alebo v Stredovekom vojenskom tábore. Práve na týchto miestach sa dnes začala letná turistická sezóna. Ľubovniansky hrad ponúkal pre turistov možnosť nazrieť za jeho hradby bez poplatku, za dobrovoľné vstupné. Sprievodný program spestrili ukážky šermiarov a sokoliarov. V dnešný deň sa v priestoroch hradu začali aj dve výstavy – Do naha a výstava Ako sa budovali obranné systémy hradu. Obe výstavy budú  pre verejnosť k dispozícií počas celej sezóny.

Históriou to žilo aj v Stredovekom vojenskom tábore, kde program vyplnila historická skupina Tormen, ktorá predviedla divákom okrem iného aj ukážku pálenia bosorky, či vešania na dereši. Tóny historickej hudby zase prítomným predviedli členovia skupiny Aldar. Nechýbala jazda na koni, streľba z luku či mini zoo.

Viac Vám prinesieme v ĽTV a ĽN.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405