Bedminton má svojich priaznivcov

Bedminton má svojich priaznivcov
6. decembra 2018 Redakcia ĽN

DSC_0399Bedminton je na prvý pohľad jednoduchý šport bez prudkých pohybov vhodný na pláž či do parku. No na kurte sa hráči poriadne zapotia a celý dvoj- až trojsetový zápas sa ani na chvíľu nezastavia. Je príjemné si „zapinkať“ niekde vonku, ak je aspoň relatívne bezvetrie, lebo účelom je čo najdlhšie udržať košík vo vzduchu. Súťažný bedminton je však už o niečom inom. Ten sa hrá výhradne v halách a cez sieť. Cieľom hráča je prinútiť súpera k chybe.  Vtedy hra naberá na dynamike, pohyb je oveľa náročnejší, bez koordinácie, postrehu a kondície sa už hráči nezaobídu.
Svojich priaznivcov si tento šport našiel aj v Starej Ľubovni, na pôde policajného zboru. Starú nevyužívanú kotolňu si svojpomocne prerobili na bedmintonovú halu, kam si našlo cestu mnoho športuchtivých ľudí, a nielen policajtov.

A prečo zo všetkých športov zvíťazil práve bedminton? To už v aktuálnom čísle Ľubovnianskych novín, ktoré je v predaji do 10. decembra, vysvetlí Ján Devera, riaditeľ tunajšieho OR PZ.

Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 budeme na www.lms.sk, okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla, publikovať aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov.  
Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN. Nezabudnite si ho preto kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405