Chodník okolo Rozvoja konečne vynovený

Chodník okolo Rozvoja konečne vynovený
29. mája 2016 PhDr. Eva Halamová

Časovo a finančne nenáročná akcia, ktorá pomôže mnohým obyvateľom mesta. Tak by sa dala zhrnúť úprava „chodníka“ medzi OD Rozvoj a tzv. Bielym domom. Minulý týždeň sa tam rozbehli stavebné práce.

„Denne využívajú tento chodník mnohí Staroľubovňania. Radi by ho využili na prechod aj mamičky s kočíkmi, dôchodcovia a občania na invalidných vozíkoch. To však nie je možné,“ takto opísala problém ešte minulý rok na stránke Odkaz pre starostu obyvateľka Ulice 17. novembra Lenka Džundová. A pridala aj vizualizáciu, ako by to mohlo vyzerať. Tohto roku sa veci pohli dopredu. „Mesto na žiadosť občanov, ktorí by chceli túto skratku na pešiu zónu opäť využívať svojpomocne s pracovníkmi cez projekt Úradu práce Šanca na zamestnanie začalo s úpravou chodníka,“ nechal sa počuť prednosta MsÚ Aleš Solár.

spravodajstvo-02-3 (s popiskom)

Po súhlase majiteľa predmetných pozemkov sa tak za minimálne náklady začalo s osádzaním betónových kociek s rozmermi 50 x 50 cm. Tie pôvodné sa totiž zosunuli do pôdy a po daždi či v zime bol prechod na pešiu zónu touto skratkou nemožný. Tomu bude ale onedlho koniec.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405