Deti a mladí predviedli rýchle nohy

Deti a mladí predviedli rýchle nohy
13. septembra 2019 Miriama Sekelská

DSC_0458Deti a mládež rozhýbali svoje telá pred začiatkom školy vďaka IV. ročníku akcie Beh za zdravé mesto. Bežecké umenie predviedlo dokopy 88 mladých športových nadšencov.

O 18.00 h sa na štart postavili najmladší obyvatelia mesta do 15 rokov. Čakala na nich trať dlhá okolo 590 m. „Som veľmi spokojná. Behalo sa mi dobre, keďže hrám basketbal, tak mám dobrú kondičku. Pred štartom ma trochu boleli nohy, ale ocko ma prehovoril, aby som šla behať a aj on si tu dnes ešte zasúťaží,“ povedala už v cieli víťazka v kategórii do pätnásť rokov, Daniela Schultzová.
So svojím výkonom bol spokojný aj Martin Kukurica, ktorý v tejto kategórii preťal pomyselnú cieľovú pásku ako prvý.
Po dobehu detí sa na štartovaciu bielu čiaru postavila mládež do 21 rokov, ktorá sa musela popasovať s celkovou dĺžkou trate okolo 230 m. „Bežalo sa mi dobre, trať bola dobre pripravená, počasie vyšlo. Priznávam, že som mohla bežať aj trošku lepšie, ale stačilo to na prvé miesto, takže je to dobré,“ povedala tesne po dobehu Jana Malachovská, ktorá si v kategórii do 21 rokov vybehala prvé miesto.
S traťou bol spokojný, aj keď sa mu trošku šmýkalo, Roland Urban, ktorý skončil v kategórii do 21 rokov druhý. „Môj výkon mohol byť lepší, no aj tak som rád, i keď čakal som prvé miesto,“ prezradil strieborný bežec. Tretie miesto sa ušlo Miroslavovi Kafkovi: „Chcel som byť prvý, ale nevyšlo. Zle som rozložil svoje sily a súperi ma na konci sfúkli.“

Veľa rodičov s deťmi
Spokojný s priebehom celej akcie bol aj hlavný rozhodca. „Vyšlo nám počasie a hlavne prišlo veľmi veľa rodičov, ktorí podporujú svoje deti. Už teraz sa tešíme na ďalšie ročníky,“ povedal hlavný rozhodca Pavel Vitkovský, ktorý ešte dodal, že nie sú dôležité výkony, ale nabratie pozitívnej atmosféry i dobrého pocitu.
„Najväčším benefitom celej akcie je podľa mňa to, že sa malé deti takýmto spôsobom dajú pritiahnuť k športu a získajú k nemu lásku,“ povedal jeden zo zúčastnených rodičov Behu za zdravé mesto.
Oproti minulému roku organizátori urobili mierne korekcie. Chceli, aby bola trať zaujímavejšia aj pre divákov, tak trochu zmenili okruh. „Tým, že sa nebehá na nejakom mäkšom povrchu, napr. tartane, ale po ceste a je tu riziko kolízií, tak z toho dôvodu sme zabezpečili aj zdravotnú pomoc,“ dodal ešte  na záver jeden z hlavných organizátorov Štefan Joštiak z MsÚ. Našťastie, nič mimoriadne sa neprihodilo.
Za skvelé výkony si okrem hlavných cien všetci bežci a bežkyne odniesli účastnícku medailu.

CELKOVÉ VÝSLEDKY:
Beh za zdravé mesto Stará Ľubovňa 2019

DETI DO 15 ROKOV
Dievčatá: 1. Daniela Schultzová, 2. Ninka Gladišová, 3. Eva Vasiľová
Chlapci: 1. Martin Kukurica, 2. Dávid Farkaš, 3. Kristián Dunka

MLÁDEŽ 15-21 ROKOV
Dievčatá: 1. Jana Malachovská, 2. Patrícia Vančová, 3. Nina Jančišinová
Chlapci: 1. Ladislav Dunka, 2. Roland Urban, 3. Miroslav Kafka

HLAVNÁ KATEGÓRIA
Ženy: 1. Simona Čonková, 2. Monika Mašlejová, 3. Barbora Vasiľová
Muži: 1. Dominik Jakubkovič, 2. Anton Hudák, 3. Roman Pješčák

Celkovo sa behu zúčastnilo 136 pretekárov, z toho 31 v mužskej kategórii, 17 v kategórii žien, v kategórii mládeže 12 a v kategórii detí 76.

Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č. 32 (3. september 2019)


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405