Dom kultúry by mal byť do Vianoc hotový

Dom kultúry by mal byť do Vianoc hotový
21. augusta 2019 Mgr. Helena Musalová

dk

V útrobách Domu kultúry v Starej Ľubovni sa pilne pracuje. Momentálne sa dokončujú omietky a maľby stien v hľadisku, foyer a chodbách, práce pokračujú aj na elektroinštalácii a realizácii vzduchotechniky. Začína sa montovať obklad časti stien a stropu hľadiska zo zvukopohltivých panelov. Ak by nenastalo nič nepredvídané, tak v decembri by sa mal tunajší „kulturák“ zaskvieť v plnej paráde.

Do úplného ukončenia 1. časti (stavebná časť) sa ešte zrealizujú napr. obklady stien spodnej časti hľadiska, montáž nášľapných vrstiev podlahy hľadiska a balkóna, montáž vybavenia hygienických zariadení, elektronický zabezpečovací systém, realizácia výdajného pultu, dokončenie priestorov réžie, montáž svietidiel a podobne.
„Najmarkantnejšou zmenou je presun réžie z balkóna do zadnej časti hľadiska, ako aj vybudovanie nového balkóna s kapacitou okolo 88 divákov s piatimi radmi sedadiel, ktoré sú odstupňované v piatich výškových úrovniach,“ informoval nás Aleš Solár,“ prednosta MsÚ v Starej Ľubovni.
Práce sú teda v plnom prúde, ak by sa nič neočakávané neudialo, 1. časť (stavebná) je plánovaná do konca septembra tohto roku, potom začnú práce na 2. časti (javisková a divadelná technika), ktoré budú trvať ešte zhruba jeden mesiac.

dk 1

Foto (www.staralubovna.sk)

Pokračovanie článku nájdete v Ľubovnianskych novinách č. 30, ktoré sú v predaji do 27. augusta.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 uverejňujeme na www.lms.sk, okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov.  
Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405