Futbalisti veria v skorý reštart. Dočkajú sa prvých tréningov?

Futbalisti veria v skorý reštart. Dočkajú sa prvých tréningov?
19. mája 2020 Redakcia ĽN

futbal

Zlepšená epidemiologická situácia aktuálne stavia do pozornosti športové odvetvia a ich zástupcov. Výnimkou nie je ani Mestský futbalový klub (MFK) v Starej Ľubovni. Pred pár dňami zasadal jeho čelný výbor, na situáciu sme sa pýtali prezidenta Jána Fröhlicha.

Už dávnejšie je známe, že uplynulá sezóna bola v regiónoch zrušená, teda aj u nášho štvrtoligistu, vrátane všetkých jeho mládežníckych tímov. Futbalový výbor diskutoval nielen o aktuálnom stave, ale najmä o budúcnosti. „Do 15. júna musíme všetky naše mužstvá poprihlasovať do súťaží, takže práve týmto sa budeme najbližšie zaoberať,“ poznamenal Fröhlich.

V nadväznosti na platné opatrenia by v MFK radi začali s tréningami ešte tento mesiac, prípadne začiatkom júna. Tešia sa hráči i členovia realizačných tímov. Tí sú navzájom v kontakte. „Už prebehlo stretnutie so všetkými trénermi. Každý z nich má na facebooku svoju skupinu, kde komunikuje ohľadom individuálnych plánov a tréningov. Samozrejme, je na zodpovednosti každého z chlapcov, ako sa ku pokynom postaví,“ povedal šéf mestského klubu.

Futbal nie je len o hráčoch a zápasoch, ale aj o infraštruktúre. Na štadióne sa počas jari veľmi dobre ukazuje prírodná hracia plocha. Najnovšie by sa za pomoci mesta a národného zväzu malo začať s obnovou budovy, presnejšie hráčskych šatní. Odhadovaná výška celkovej investície pri rekonštrukcii je 34-tisíc eur.

Peter Rindoš, foto: mfk sl

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 19 (19. máj 2020)

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405