Krátko z mesta

Krátko z mesta
28. decembra 2018 Mgr. Helena Musalová

Výmena havarijných kotlov
Problémy s už havarijnými kotlami v dvoch mestských školách by mali byť čoskoro minulosťou. V týchto dňoch beží v ZŠ Za Vodou a v ZŠ Podsadek výmena starých kotlov. V škole na sídlisku Východ tak dostanú päť nových kotlov a v prípade ZŠ Podsadek ide o výmenu dvoch. „Prostriedky na tento účel boli získané zo štátu na základe žiadosti mesta. Celkovo sa na tento účel použije 36 153 €. Realizátorom diela je miestna spoločnosť GAS KLIMAT, s.r.o.,“ informoval nás prednosta MsÚ Aleš Solár. Výmena tepelných zariadení by mala byť ukončená do vianočných prázdnin.

Červené nosy v nemocnici
Občianske združenie Červený nos prišlo potešiť aj malých pacientov Ľubovnianskej nemocnice, n.o. Smiech lieči – a týmto sa riadia dobrovoľníci zo združenia, ktoré funguje na Slovensku od roku 2004. Jeho poslaním je podpora psychiky nielen hospitalizovaných detí, ale aj geriatrických pacientov a seniorov. OZ Červený nos v súčasnosti realizuje pravidelné návštevy v takmer 40-tke nemocníc a organizuje aj rôzne zaujímavé programy.

Cer. nos
Foto: ĽN, n.o. 

Článok bol publikovaný v ĽN č. 46 (11. december 2018)


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405