Má význam STOP-ka na novej križovatke?

Má význam STOP-ka na novej križovatke?
12. januára 2020 Mgr. Helena Musalová

20191213_112721

Mnohí občania, hlavne vodiči upozorňujú na to, že STOP-ka v novej križovatke pri novom obchvate je úplne zbytočná. Nepočuli sme a ani nevideli žiadne oficiálne stanovisko, prečo tam vlastne je. Všetci vieme, že sa dáva tam, kde chýba potrebný rozhľad, kde treba naozaj zastaviť kvôli bezpečnosti. Čo v tomto prípade nie je. Ale určite to riešili dopravní experti, tak by bolo možno dobré vysvetliť to občanom oficiálne, aj cez Ľubovnianske noviny, aké boli pohnútky. Možno by potom bolo menej zbytočných nadávok na sociálnych sieťach.
(vodič P.M.)

Odpovedá Cyril Mišenko, riaditeľ Okresného dopravného inšpektorátu v Starej Ľubovni:

– V danom prípade, aj keď nejde o neprehľadnú križovatku, bola navrhnutá, následne schválená a aj umiestnená predmetná STOP-ka hlavne z dôvodu, že v tejto križovatke došlo k zmene organizácie dopravy. Zmenila sa hlavná a vedľajšia cesta, ďalej v ľavom odbočovacom pruhu je potrebné dať prednosť v jazde vozidlám v troch jazdných pruhoch a zároveň, ak sa v odbočovacom pruhu nachádza iné vozidlo, tak nemusí byť dostatočný rozhľad. Treba však uviesť, že predmetná cesta je zatiaľ v predbežnom užívaní a akúkoľvek (aj túto dopravnú značku) je možné prehodnotiť a aj zmeniť (oprávnenými orgánmi).

foto (Jaro Pavlík)

Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č. 47, 48 (17. december 2019)


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405