Mestský palác potrebuje obnovu ako soľ

Mestský palác potrebuje obnovu ako soľ
22. augusta 2018 Mgr. Peter Šlosár

dav

Dom č. 5 na Námestí sv. Mikuláša, známejší pod názvom Mestský palác, by potreboval celkovú rekonštrukciu ako soľ. Ešte v roku 2017 sa podarilo opraviť aspoň fasádu. Teraz sa mesto rozhodlo skrášliť ďalšiu časť tohto kedysi významného sídla. ,,Oslovili sme Pavla Mišenku, ktorý má s reštaurovaním starožitností bohaté skúsenosti,“ uviedol prednosta MsÚ Aleš Solár, ktorý ako dôvod tohto rozhodnutia uviedol, že ,,okná vo vynovenej fasáde nevyzerali veľmi vkusne.“  V najnovšom čísle Ľubovnianskych novín sa dočítate koľko finančných prostriedkov stála táto investičná akcia , čo sa pri reštaurovaní zistilo a aj to, na aké účely by sa mohol objekt využívať.

—————————-

Pokračovanie článku nájdete v Ľubovnianskych novinách č. 30, ktoré sú v predaji do 27. augusta.

Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 budeme na www.lms.sk publikovať iba skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov.  
Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN. Nezabudnite si ho preto kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405