Naši poslanci zložili sľub, máme aj štátnu tajomníčku

Naši poslanci zložili sľub, máme aj štátnu tajomníčku
25. marca 2020 Redakcia ĽN

Poslanci Národnej rady zložili sľub. Medzi nimi je aj novozvolená trojica z nášho regiónu. Stará Ľubovňa má taktiež zastúpenie v exekutíve na ministerstve práce.

Uplynulý piatok sa konala ustanovujúca schôdza novozvoleného parlamentu. V 150 člennom pléne vzniklo šesť poslaneckých klubov, najväčší je OĽANO s 53 členmi. Jeho predsedom sa stal Michal Šipoš, ktorý je zároveň mestským poslancom v Starej Ľubovni. Súčasťou rovnakého klubu je aj Zita Pleštinská, starostka z Chmeľnice. Sľub do parlamentu má za sebou aj ďalší Staroľubovňan Marián Saloň z bývalej vládnej strany Smer.

Mimo parlament a teda do diania v exekutíve výrazne prehovorí aj Soňa Gaborčáková, v minulom volebnom období poslankyňa z kandidátky OĽANO, naposledy vedená na zozname KDH. Jej miesto bude na ministerstve práce, sociálnych vecí a rodiny v pozícii štátnej tajomníčky. Gaborčáková hovorí, že ide slúžiť ľuďom, chce najmä tým, ktorí pomoc potrebujú. „Čakajú nás ťažké časy. Boj s koronavírusom, recesia a málo peňazí na sociálne reformy, ktoré potrebujeme ako soľ,“ uviedla krátko po vymenovaní.

zita

saloň

sipos
Peter Rindoš, foto: archív

Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č. 11/2020 (24. marec 2020) 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405