Parkovacích miest je málo

Parkovacích miest je málo
9. októbra 2018 Mgr. Peter Šlosár

Problematika parkovania je diskutovanou témou nielen vo väčších mestách, ale nedostatok parkovacích miest už pociťujú aj menšie samosprávy. Počet vozidiel každoročne, v porovnaní s počtom parkovacích miest, neúmerne pribúda. Mesto sľubuje, že v budovaní parkovísk bude pokračovať, no voľných plôch je žalostne málo.

Po asfaltovaní Námestia sv. Mikuláša sa predpokladalo aj so zmenou v organizácii dopravy. Tým by ale mesto prišlo o niekoľko parkovacích miest, vzhľadom k tomu, že kolmé parkovanie by bolo zmenené na pozdĺžne. Vodiči sa tak v tejto časti nemusia obávať zníženia počtu miest na státie vozidiel, ktorých je aj tak veľmi málo. ,,Zaparkovať v centre mesta je počas dňa priam nemožné, vlastne v celej Ľubovni je to s parkovaním veľmi zlé,“ uviedol jeden z opýtaných vodičov. Doposiaľ sa mestu podarilo vybudovať 50 nových parkovacích miest a v blízkej budúcnosti by malo pribudnúť ďalších 25 miest, okrem iného aj na Ulici za vodou (na fotografií). Kde ešte nové parkovacie miesta pribudnú a prečo je ich budovanie  pomalé sa dočítate v najnovšom vydaní Ľubovnianskych novín, ktoré sú v predaji do pondelka 15. októbra 2018. 


Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 uverejňujeme na www.lms.sk, okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov.
Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN. Nezabudnite si ho preto kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405