Počty žiakov na stredných školách sa budú redukovať

Počty žiakov na stredných školách sa budú redukovať
19. decembra 2018 Mgr. Helena Musalová

psk

Stredné školy v pôsobnosti  kraja sa budú musieť uspokojiť s nižším počtom prijatých študentov pre školský rok 2019/20. Viacerým riaditeľom sa to nepozdáva.

Ako informovala Daša Jeleňová, hovorkyňa PSK, počty žiakov, ktoré prijmú v budúcom roku stredné školy, by mali reálnejšie zohľadňovať demografický vývoj i potreby trhu práce. Vyplýva to z novej legislatívy, ktorou ministerstvo školstva oklieštilo právomoci krajských zastupiteľstiev a určilo počty žiakov prvých ročníkov pre všetky školy na území kraja…

V meste Stará Ľubovňa sa tieto zmeny dotknú 5 stredných škôl. Kraj im určil najvyšší počet žiakov pre prijímacie konanie v školskom roku 2019/20. Pre Obchodnú akadémiu (OA) to je 44 miest, pre Strednú odbornú školu technickú (SOŠT) na Levočskej ul. 62, Strednú odbornú školu (SOŠ) na Jarmočnej ul. 73, Gymnázium T. Vansovej 46 a Cirkevné gymnázium sv. Mikuláša 46.

Ako na to reagovali niektorí ich riaditelia? Dozviete sa v dvojčísle ĽN č. 47-48,  ktoré bude v predaji do 31. decembra 2018.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 uverejňujeme na www.lms.sk, okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov.  
Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN. Nezabudnite si ho preto kúpiť, stojí iba 35 centov. Podporíte tak predajnosť, ktorá je v týchto neľahkých časoch priam rozhodujúca.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405