Postavia parkovisko za 380 tisíc eur

Postavia parkovisko za 380 tisíc eur
4. septembra 2019 Redakcia ĽN

parkovisko

Firma, ktorá vyhrala zákazku na vybudovanie parkoviska pri zimnom štadióne v Starej Ľubovni, oficiálne prevzala stavbu. Na mieste postaví 139 parkovacích miest, ktoré budú slúžiť nielen návštevníkom hokejovej, ale aj športovej haly.

Doprastav, ktorý v Starej Ľubovni buduje aj juhovýchodný obchvat mesta, začne s vytyčovaním podzemného vedenia, inžinierskych sietí i odstraňovaním náletových drevín. „V najbližších dňoch prídu do terénu aj stavebné stroje,“ potvrdil nám Miroslav Žáčik, zástupca zhotoviteľa.
Práce na parkovisku a prístupovej ceste budú prebiehať súbežne s výstavbou zimného štadióna. Jeho investor už síce avizoval, že halu chce otvoriť na samom konci októbra, podľa našich posledných informácií sa však nedá vylúčiť, že termín sa o niečo natiahne. Otázny je zatiaľ aj termín vybudovania parkovacích plôch. „Na výstavbu parkoviska a prístupovej cesty schválilo mestské zastupiteľstvo sumu 380 tisíc eur. Bola to aj jedna z podmienok, ktorou sme sa zaviazali investorovi zimného štadióna,“ spresnil primátor mesta Ľuboš Tomko.
Okrem asfaltov k štadiónu bude Doprastav opravovať aj ďalšie cesty a chodníky v meste, presnejšie na Ul. 17. novembra, Levočskej, Sládkovičovej a Továrenskej ul.

Text a foto: Peter Rindoš

Článok bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 31 (27. august 2019) 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405