Potvrdené! Mestská plaváreň sa zrekonštruuje

Potvrdené! Mestská plaváreň sa zrekonštruuje
29. mája 2016 Mário Veverka

Víziu, ako ďalej so športoviskom, predstavil potenciálny investor vlani v auguste. Pred niekoľkými týždňami presiakla na verejnosť správa o úspešnosti projektu. Dovtedy neoficiálnu informáciu však na aprílovom MsZ potvrdil i primátor Mesta.

„S potešením môžem oznámiť, že spoločnosť region DEVELOPMENT bola úspešná a získala nenávratný finančný príspevok na rekonštrukciu mestskej krytej plavárne. S tým, že investičné náklady, ktoré budú preinvestované, dosiahnu dva milióny eur,“ uviedol pred poslancami Ľuboš Tomko, podľa slov ktorého prebiehajú v súčasnosti dolaďovacie projekčné práce. „V septembri, po ich schválení, sa počíta s vydaním stavebného povolenia. S prácami v exteriéroch chce investor začať v poslednom kvartáli roka s tým, že prevádzka plavárne by trvala do 31. decembra,“ konkretizoval najbližší časový plán prvý muž mesta.
Ako bude plaváreň v budúcnosti vyzerať, predstaví spoločnosť na júnovom zastupiteľstve. Počas neho by sa mala schváliť aj projektová dokumentácia a predmetom riešenia by malo tiež objednávanie služieb zo strany Mesta. Predbežný návrh počíta so sumou 90-tisíc € ročne po dobu desiatich rokov.
Za rok 2015 boli celkové náklady na jedného návštevníka plavárne vo výške 6,5 eur. Z tejto sumy zaplatili návštevníci plavárne v priemere 2 €, Mesto vo forme dotácie 3,2 € a SLOBYTERM vykrýval stratu na jedného návštevníka vo výške 1,3 €. Celkové mínus krytej plavárne predstavovalo vlani 31 300 €.

spravodajstvo

Počet návštevníkov plavárne stúpol približne o 8 percent. Kým v roku v 2014 prešlo jej bránami 28 271 ľudí, vlani to bolo už 30 024. Výnosy Slobytermu tak dosiahli 162 800 € (o 13 200 € viac ako r. 2014), náklady boli vo výške 194 100 € (2014: 199 800 €).

FAKTY

S čím ráta projekt modernizácie plavárne?

Interiér: Vybudovanie relaxačného bazéna, úprava výšky hladiny v oboch súčasných bazénoch, sáun, víriviek, relaxačných a oddychových priestorov, ako aj atrakcií pre deti. Pribudnúť by mala tiež ubytovacia časť a priestor na rehabilitáciu.

Exteriér: Vybudovanie dvoch vonkajších bazénov (oddychového a detského), ihriska na plážový volejbal a futbal, ihriska pre deti a takisto nových parkovacích plôch.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405