Prvý zápas, prvý gól

Prvý zápas, prvý gól
22. októbra 2017 Mário Veverka

Skvelý vstup do sezóny zaznamenal v španielskej Primera División futsalista Tomáš Drahovský. 24-ročný Staroľubovňan sa totiž na palubovku dostal už v prvom zápase a hneď si otvoril strelecký účet. Navyše, veľmi exkluzívnym spôsobom.

„Zatváral som priestor. Lopta sa po našej strele odrazila ku mne, tak som si ju rýchlo spracoval a bodlom vystrelil. Našťastie pre nás to skončilo v bráne,“ opísal situáciu z 27. minúty T. Drahovský, ktorého premiérový presný zásah v LNFS mimoriadne potešil.
Jednak ním prispel k cennej remíze svojej Cartageny a po druhé – jeho bomba bez prípravy sa dostala aj medzi 5 najkrajších gólov kola. „Vnímam to veľmi pozitívne. Každý hráč sa po prestupe chce čo najskôr zapísať medzi strelcov. Som veľmi rád, že to bolo už v prvom zápase a toto je to taká čerešnička na torte,“ povedal na margo ocenenia ofenzívny stredopoliar, ktorý tak na duel proti barcelonskemu CatGas Energia určite nezabudne. Aj na miernu nervozitu pred ním. „Predsa len, bol to môj prvý zápas v lige a nevedel som presne, čo mám od neho čakať. Hneď však zo mňa opadla a už to bolo bez problémov,“ dodal muž s číslom 18, ktorý sa stal historicky prvým Slovákom v najkvalitnejšej futsalovej lige sveta.

picT. Drahovský (vpravo) má za sebou už štyri stretnutia v drese Cartageny. Jeho nádherný gól si môžete pozrieť na www.lnfs.es alebo www.lms.sk

 

Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č. 36 (10. október 2017)