Z regiónu: Zmenšili bocianie hniezdo

Z regiónu: Zmenšili bocianie hniezdo
21. marca 2019 Miriama Rybovičová

hniezdo 1Bocianie hniezdo nadobudlo na komíne materskej školy v Novej Ľubovni neprimeranú veľkosť. Odbremenili ho približne o 400 kilogramov materiálu. Zmenšilo sa teda skoro o polovicu.

Narušená stabilita hniezda na komíne MŠ začínala ohrozovať budovu, ale aj škôlkarov a okoloidúcich ľudí. Priveľké hniezdo však nevyhovovalo ani bocianom. „Minulý rok sa bociany nezahniezdili, pretože už voľným okom bolo zrejme, že hniezdo je plné nežiaducich nánosov zeminy a rastlín, ktoré bránili ich hniezdeniu. Na podnet občanov obce sme si tento rok už na to chceli dať pozor,“ povedala starostka Novej Ľubovne Júlia Boďová.

foto (Anna Konkoľová)

 

Viac sa o úprave hniezda dočítate v  ĽN č. 11, ktoré bude v predaji do 26. marca.

–––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 uverejňujeme na www.lms.sk, okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov.  
Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405