Spoznávame na fotografiách

Spoznávame na fotografiách
7. augusta 2018 Mgr. Helena Musalová

sutaz

Sme veľmi radi, že sa k nám cez súťaž Spoznávame na fotografiách dostávajú naozaj mimoriadne hodnotné fotografie, ktoré môžeme ukázať všetkým našim čitateľom. Takou nepochybne je aj vzácna snímka z Kožiarskej výstavy konanej 12. – 19. septembra 1937 v Bratislave. Pre naše mesto má osobitnú cenu, pretože je na nej Július Dlugolinský, starší (vľavo), ktorý na prestížnom podujatí prevzal zlatú medailu a „diplom pre dokonalú prácu“. Nuž, takých majstrov sme tu kedysi mali!
Tí, ktorí sa chcú o chýrnych staroľubovnianskych garbiaroch dozvedieť viac, by si isto mali prečítať knihu Objavené v ľubovnianskom archíve, kde autor Pavol Mišenko na str. 81 píše práve aj o tejto udalosti. Ale, samozrejme, nielen o tom. V podkapitole Posledný garbiar sa dozviete o majstrovi Júliusovi Dlugolinskému, ktorý vyrastal v dielni svojho otca Štefana i o jeho pokračovateľovi, synovi Júliusovi.
Za vzácnu, priam reportážnu snímku ďakujeme Staroľubovňanovi Egonovi Dlugolinskému.
Ďalšie zaujímavé fotografie prinesieme po letnej prestávke. Máte sa na čo tešiť! Do redakcie k nám nosíte ďalšie fotografie, ktoré vypovedajú o našej histórii. A viete, že budeme aj odmeňovať.

Článok bol publikovaný v Ľubovnianskych novinách č. 28 (10. júl 2018)

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405