Spúšťa sa Letná kvapka krvi

Spúšťa sa Letná kvapka krvi
6. júna 2016 Mgr. Helena Musalová

Keď pred 9-timi rokmi spustila Ľubovnianska nemocnica, n.o., Letnú kvapku krvi, verila, že nasmeruje kroky darcov krvi na najkritickejšie obdobie, kedy je najvzácnejšej tekutiny – krvi, nedostatok.

A nemýlila sa, okrem Valentínskej, Vianočnej či inej „kvapky“ sa práve Letná uchytila natoľko, že napríklad minulý rok počas leta privítali na hematologicko-transfúznom oddelení vyše 500 darcov.

Tunajšia transfúzka sa teší záujmu darcov. Nedávno si na odberové lôžko ľahol aj Štefan Folvarčík v rámci skupiny motorkárov.A tak tu veria, že aj toto leto nebude o nich núdza. Už po 9-krát sa spúšťa od 1. júna do 31. augusta Letná kvapka krvi. Vedenie nemocnice tak ako po iné roky aj tentoraz chce motivovať darcov a opäť chystá pre dvoch vyžrebovaných dva týždenné pobyty do Bardejovských kúpeľov a určite sa postará aj o iné bonusy.
Je tu tak šanca na dobrý skutok, nemocnica verí, že okrem pravidelných darcov sa opäť stretnú počas leta aj s novými tvárami. Hematologicko-transfúzne oddelenie je pripravené na akýkoľvek nápor ľudí, ktorým osud iných nie je ľahostajný.
Foto: www.lubovnianskanemocnica.sk

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405