V tunajšej pôrodnici lámali rekordy

V tunajšej pôrodnici lámali rekordy
8. januára 2019 Mgr. Helena Musalová

babo 3

Niet krajšej štatistiky na začiatku roka ako o počte narodených detí. A keď k tomu pridáme informáciu, že tunajšia pôrodnica má za sebou rekordne úrodný rok a prekročenie magickej tisícky nielen novorodencov, ale aj pôrodov, a to vysoko – radosť o to väčšia.

Za všetko hovoria čísla, v roku 2018 v Ľubovnianskej nemocnici prvýkrát zaplakalo 1 068 novorodencov!  A je to o 71 detí viac ako pred rokom. Po dlhých desaťročiach tak možno konštatovať, že sa na tunajšom gynekologicko-pôrodníckom oddelení vracajú do éry z čias socializmu, keď vyše tisíc pôrodov ročne bolo bežným javom, potom už ale prichádzali roky poklesu demografickej krivky, napríklad v roku 2008 sme sa tešili s pôrodníkmi, keď po dlhej dobe prekročili osem stovák pôrodov.
Tentoraz sa teda narodilo 556 chlapcov a 512 dievčat, z toho bolo šesť dvojčiat. Do samotného mesta Stará Ľubovňa zapísali na trvalý pobyt z týchto detí 190.
A, samozrejme, na začiatku roka nás zaujímalo aj to, komu patrí titul novoročného bábätka za Starú Ľubovňu. A to sa dozviete v prvom čísle ĽN vydanom v roku 2019.        –––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Pokračovanie článku nájdete v Ľubovnianskych novinách č. 1, ktoré sú v predaji do 14. januára

Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 budeme na www.lms.sk, okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla, publikovať aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov.  
Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405