Veľkolepý koniec prehier

29. mája 2016 Redakcia ĽN

Futbalisti MFK sa v piatich posledných jarných zápasoch netešili z víťazstva. V 21. kole V. ligy privítali na svojom ihrisku suseda z tabuľky a konečne sa im podarilo prerušiť nepríjemnú sériu. Hlavnou postavou zápasu bol Jozef „Rooney“ Štefánik, ktorý výborným výkonom výrazne prispel k tomuto peknému výsledku.

Domáci začali vlažne, viac mali loptu na svojich kopačkách hostia. Ani oni sa však nedostali ďalej ako k súperovej šestnástke. Technicky boli lepší domáci a hrozili z protiútokov. V 22. min. zahrával priamy kop Selep, na jeho strelu nabehol Firta a domáci sa ujali vedenia 1:0. O tri minúty neskôr po individuálnom prieniku zvyšoval na 2:0 Štefánik. Hostia pohrozili o 3 min. neskôr, keď prudkú strelu z priameho kopu z hranice šestnástky bravúrne vyrazil František Reľovský. Domáci si vypracovali ďalšie sľubné príležitosti, ale stav sa už do konca polčasu nemenil.
V druhom polčase domáci, povzbudení dvojgólovým vedením, trošku ožili. Aktivitou hýril „Rooney“ Štefánik, ktorý pripravoval spoluhráčom jednu šancu za druhou. Jeho rýchlosť na súpera platila a ich defenzíva bola často bezradná. V 53. min. to pekne zamiešal v súperovej obrane, poslal Selepovi ideálnu prihrávku, ktorý do prázdnej brány zvyšoval na 3:0. O pár minút neskôr opäť naservíroval Selepovi ideálnu prihrávku a ten zvýšil vedenie domácich na 4:0. Hostia boli v defenzíve bezradní a môžu byť radi, že Ľubovňania nepremenili ďalšie výborné príležitosti. V 71. min. po závare v pokutovom území hostí dezorientovaný Cárik poslal loptu za chrbát vlastného brankára a uzavrel skóre zápasu na 5:0.

mfk

Hráči MFK (v svetlých dresoch) konečne prelomili smolu.
Domáci tím zvíťazil zaslúžene, súpera prevýšil technicky a konečne sa mu darilo aj strelecky. Najlepším hráčom na ihrisku bol Jozef Štefánik, dal gól a na ďalšie dva prihral Selepovi. Spokojný bol aj domáci kormidelník. „Už bolo načase bodovať doma, posledné tri kolá sme mali ťažkých súperov. Nastúpili v rovnakej zostave ako pred týždňom, dali sme pekné góly, aj keď chlapci pôsobili na ihrisku trošku vlažne. Vo veľkej miere nám pomohol Jožko Štefánik, zahral vynikajúci zápas, urobil z Mareka Selepa strelca zápasu. Máme veľmi mladý káder a keby sa v lete ešte ideálne doplnil, či už tu budem ja, alebo niekto iný, niečo by sa dalo s týmto mužstvom robiť,“ skonštatoval Ján Imrich.

MFK Stará Ľubovňa – TJ Družstevník Koprivnica 5:0 (2:0). Góly: 22. Erik Firta, 25. Štefánik, 53., 59. Selep, 71. Cárik (vlastný). MFK: František Reľovský – Daniel Firta, Grivalský, Imrich, Labant (71. Mertin), Ján Sýkora (61. Dominik Sýkora), Aftanas (K), Štefánik, Erik Firta (81. Krafčík), Selep, Grajzinger (46. Straka). Zápas sledovalo 100 divákov.

Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405