Volejbalisti už myslia na baráž

Volejbalisti už myslia na baráž
22. januára 2019 Redakcia ĽN

DSC_0105V sobotu bolo na programe posledné 18. kolo základnej časti volejbalovej Edymax extraligy mužov. VKM (na fotografii v bielych dresoch) privítal na svojej palubovke Nitru, ktorá podľa očakávania v Starej Ľubovni vyhrala a poistila si miestenku do elitnej nadstavbovej skupiny. Ľubovňania, ktorí v základnej časti nezískali ani bod, budú hrať v skupine o 5. – 10. miesto.

Mladý tím domáceho VKM má za sebou veľmi ťažkú etapu v extraligovom volejbale. Základ mužstva tvoria odchovanci, ktorí ešte hrávajú juniorku. Sú to talentovaní volejbalisti, ale veľmi im chýbajú extraligové skúsenosti a ťažko môžu konkurovať skúseným zohratým tímom, ktoré hrávajú v stabilnom zložení viac sezón. A tento faktor sa podpísal aj pod výsledky a umiestnenie po základnej časti.
V sobotu sa na palubovke športovej haly postavili proti favoritovi z Nitry, ktorý prišiel do Ľubovne s jednoznačným zámerom – získať tri body. Ľubovňania nezačali dobre, nezvládali príjem, súper ťažil z kvalitného podania a následne sa presadzoval aj v útoku a budoval si stále vyšší bodový náskok, ktorý postupne narastal a dosiahol až 10 bodov. Súper ťažil z kvalitného podania, dominoval aj v útoku a prvé dejstvo hravo dotiahol do víťazného konca.

Ako to vyzeralo v ďalších setoch, i to, čo na margo základnej časti povedal prezident VKM Pavol Gurega, sa už dozviete z aktuálneho čísla ĽN, ktoré je v predaji do 28. januára.

Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 na www.lms.sk okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla publikujeme aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov. Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN.


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405