Výber z ostatného čísla ĽN

Výber z ostatného čísla ĽN
18. marca 2019 Mgr. Helena Musalová

Stará Ľubovňa  volila  Zuzanu Čaputovú, okres  takisto
Hlavou SR by sa podľa Staroľubovňanov stala Zuzana Čaputová. Nezávislej kandidátke s č. 2 totiž v I. kole prezidentských volieb dalo hlas 1592 voličov. Rovnaký názor zdieľali aj tí, ktorí k volebným urnám pristúpili v 44 sídlach okresu. Koho však v prezidentskom kresle uvidíme naozaj, určí až posledná marcová sobota.

vlcsnap-2019-03-18-11h08m18s734

Novú knihu uvedla k čitateľom samotná ministerka
Tak ako aktivity Spišiakov mali kedysi v oblasti liehovarníctva a ovocinárstva veľký cveng ďaleko za hranicami župy, tak aj teraz pokračovatelia tradície chcú aj prostredníctvom novej publikácie posúvať do sveta históriu, ktorá sa ráta na stáročia i súčasný kumšt miestnych.

kniha 3

90. výročie svadby, ktorá mala význam aj pre náš región
Presne 90 rokov uplynulo  9. marca od svadby posledného vlastníka hradu Ľubovňa a panstva vo V. Ružbachoch a mladej španielskej aristokratky.  Táto svadba znamenala veľa aj pre náš región. J. Zamoyski vyženil veno v prepočte 32 miliónov vtedajších československých korún, čo sa pripočítalo k niekoľkomiliónovému dedičstvu po otcovi a investoval ich do rozvoja hlavne kúpeľov vo Vyšných Ružbachoch.

Klzisko pod Bielym domom

Našli sme ďalšieho Staroľubovňana, ktorý sa mihol vo filme
Blysnúť sa vo filme hoc len ako komparz, je vždy zážitkom. Zvlášť ak ide o film zvučného mena či nebodaj zahraničný. A možnosť zahrať si vo filmoch sa už naskytla mnohým nehercom – komparzistom, aj obyvateľom Starej Ľubovne či okolia.

film 1

Volejbal na snehu pobláznil aj Ľubovňu
História volejbalového dobrodružstva na snehu sa začala písať v roku 2008 v rakúskom stredisku Wagrain. Priekopníkom volejbalu na snehu u nás bol Bardejov, kde sa uskutočnil prvý turnaj. Stará Ľubovňa je tretím mestom, kde si športovci zmerali sily hneď v troch turnajoch.

20190303_120443

Resumé extraligy: Dva sety a bez výhry
Volejbalisti VKM Stará Ľubovňa nastúpili v športovej hale na svoj posledný zápas extraligovej sezóny. Ich súperom bol tím zo Zvolena, ktorý už viac myslel na play off. Skúsené mužstvo spod Pustého hradu bolo jednoznačným favoritom.

DSC_1037

Foto: archív ĽN

Viac sa dočítate v Ľubovnianskych novinách číslo 11/2019. Nájdete ho v predajných miestach 19. marca.  Dostanete tak informácie hneď, články na toto webové sídlo ĽMS dávame totiž s oneskorením, a len malý výber, plus aktuálne fotogalérie z podujatí, resp. našich reportážnych výjazdov. 

 

 

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405