Vystúpenie LEGENDY na hrade Ľubovňa: Neuveríte, čo Robo Grigorov pred koncertom povedal!

Vystúpenie LEGENDY na hrade Ľubovňa: Neuveríte, čo Robo Grigorov pred koncertom povedal!
29. júla 2020 Peter Rindoš
Robo Grigorov

Spevácka legenda populárnej scény, najmä z konca 80. rokov minulého storočia si vystúpenie na hrade Ľubovňa poriadne užila. Robo Grigorov sa fanúšikom predstavil minulú sobotu živým koncertom.

Robo Grigorov: Teším sa na ľudí!

Bratislavský rodák Robo Grigorov vystupoval už ako 16-ročný so skupinou Prešporok. Od roku 1985 začal hrávať so svojou kapelou Midi. Jeho prvým veľkým hitom bola pieseň Žuvačka za uchom. Neskôr oslovil verejnosť prelomovou skladbou Valčík pre strednú Európu. S ňou ale hneval vtedajší režim, preto sa hrávala v éteri menej, ľudia si ju však v súkromí neustále prehrávali. Dodnes je o spevákovi známe, že miesta koncertov si starostlivo vyberá. „Teším sa na každý jeden koncert, bez ohľadu na to, kde sa má odohrať, najmä na ľudí. Hrať na hrade je samozrejme zvláštnosť a privlégium, nestáva sa to často. Po tejto stránke je koncert v Starej Ľubovni výnimočný,“ vyznal sa nám spevák pred koncertom.

Najkrajšia oblasť Slovenska!

Spevák nám pred nedávnym koncertom ochotne odpovedal na znalosti regiónu. priznal, že blízke sú mu najmä Pieniny. „Je to jednoznačne najkrajšia oblasť Slovenska. V mladosti som tam trávil dosť veľa času. Osobne nepoznám nič krajšie, ako Haligovské skaly, zamiloval som si to miesto. Poznám príbehy o Aksamitovi, aj mníchovi Cypriánovi, ktoré mi miestni ľudia rozpovedali. Takže k Pieninám mám blízky vzťah,“ poznamenal Robo Grigorov. Síce dodal, že v čase návštevy Starej Ľubovne sa na obľúbené miesto nedostane, ale je vraj otázkou času, kedy sa na Haligovské skaly opäť pozrie.

Čarovná atmosféra s osvetleným hradom

V regióne severného Spiša a Pienin iľlo o ďalší výnimočný koncert, keďže sa odohrával na otvorenej scéne pri studni, na treťom nádvorí hradu medzi staručičkými stredovekými múrmi. „Koncerty pod holým nebom organizujeme od roku 2011. Odvtedy tu vystúpili také osobnosti, ako bratia Babjakovci, Sisa Sklovská, Kandráčovci, Katka Knechtová, Zuzana Smatanová, Jana Kirschner, Celeste Buckingham, Mária Čírová, Sima Martaus, Vidiek či Janek Ledecký. Vždy nás potešilo, keď aj samotní speváci odchádzali s pozitívnym zážitkom. Večerná atmosféra na osvetlenom hrade má totiž osobitné čaro a je nezabudnuteľná,“ povedal Dalibor Mikulík, riaditeľ Ľubovnianskeho múzea, ktoré jeden z najnavštevovanejších hradov spravuje.

Všetky zážitkové aktivity v regióne podporuje Oblastná organizácie cestovného ruchu Severný Spiš – Pieniny. Ide o región, na spoznávanie ktorého jeden deň nestačí.

 


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /data/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405