Zasadačka poslancov má 30 rokov, chvelo by to zmenu!

Zasadačka poslancov má 30 rokov, chvelo by to zmenu!
12. februára 2019 Mgr. Helena Musalová

Návrh na rekonštrukciu veľkej zasadačky Mestského úradu (MsÚ) v Starej Ľubovni bol predložený poslancom na mestskom zastupiteľstve (MsZ) v januári 2009. Plány však ostali dlhodobo na papieri a zasadačka okresného mesta tak naozaj zaspala dobu, tak po technickej stránke, ako aj estetickej.

Už vtedy sa hovorilo o absolútne zastaranej „rokovačke“ a poslanci sa ponosovali aj na úzke nepohodlné lavice. Na ďalších 10 rokov sa ale jej rekonštrukcia odložila. To, že už by bolo na čase s ňou niečo urobiť, pripomenul na ostatnom rokovaní poslanec Rudolf Žiak v rámci interpelácií.
Už na sklonku roku 2008 sa pritom vážne hovorilo aj o nákupe notebookov pre poslancov, tie stroskotali práve na nevyhovujúcej a zastaranej elekroinštalácii v zasadačke. Takisto myšlienky o hlasovacom zariadení padli na tom, že bez dôkladnej premeny rokovacej miestnosti, ktorá neslúži len poslancom, ale aj na rôzne  mestské a okresné rokovania, sa nedá pohnúť.

Či je vôľa pohnúť s touto dôležitou miestnosťou MsÚ – sa dozviete v ĽN č. 6, ktoré je v predaji do 18. februára.DSC_0037

Vzhľadom k tomu, že publikovanie celých článkov negatívne ovplyvňuje predajnosť Ľubovnianskych novín, od septembra 2018 uverejňujeme na www.lms.sk, okrem plných článkov z predchádzajúceho čísla aj skrátené materiály, upútavky a fotogalérie z reportážnych výjazdov.
Čerstvé informácie nájdete vždy v aktuálnom čísle ĽN


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /nfsmnt/hosting1_1/a/c/aca2cee3-477f-4c2b-8b71-c859b1129322/lms.sk/web/wp-includes/class-wp-comment-query.php on line 405