Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
Peter Rindoš

Futbalisti stále čakajú na prvý bod z ihriska súpera

Futbalisti Redfox Stará Ľubovňa naďalej čakajú na prvý bod zo súperovej pôdy. V zápase desiateho kola druhej ligy prehrali na ihrisku Púchova 1:0, gól padol po premenenej penalte.

Tréneri Jozef Kostelník a Martin Lipčák.

Od začiatku stretnutia šesťbodových tímov boli domáci hráči pohyblivejší a vytvárali si aj príležitosti na skórovanie. Hostia hru vyrovnali až v závere polčasu, brankári si však držali čisté konto.

ROZHODLA PENALTA

V druhom dejstve sa hostia preukazovali väčšou aktivitou, po protiútoku domácich však nastala pre Redfox smolná situácia. Centrovanú loptu totiž zrazil v pokutovom území rukou Gabriel Halabrín a v prospech domácich nasledoval pokutový kop, ktorý bezpečne premenil Adrián Kopičár. Napriek nasledujúcim príležitostiam Starej Ľubovne už zostal stav nezmenený. Podobne dopadli hostia aj v Bratislave, kde v šiestom kole taktiež inkasovali rozhodujúci gól po ruke z pokutového kopu, vtedy to bolo dokonca v nadstavenom čase zápasu.

NAJBLIŽŠIE PROTI LIPTÁKOM

Hráčov v zápase proti Púchovu viedol z lavičky tréner brankárov Martin Lipčák. Zastupoval tak hlavného trénera Jozefa Kostelníka, ktorý si odpykával disciplinárny trest z domáceho stretnutia proti Považskej Bystrici. Arbitrom mal vtedy ešte pred začiatkom vyčítať ich neskorší príchod k zvolaniu tímov na hraciu plochu. Následne mu bolo zakázané viesť duel z lavičky a vec riešila disciplinárna komisia. Tá vyriekla, „pozastavenie výkonu na 2 týždne, od 29. septembra,“ uvádza sa v správe zväzu. V praxi to znamená, že tréner bude svojich zverencov viesť už v ďalšom domácom zápase proti Tatranu Liptovský Mikuláš v 11. kole. To však bude nasledovať až po reprezentačnej prestávke. Súboj proti Liptákom je naplánovaný na 19. októbra od 14.30 hodiny.