Willa Poprad - Vaša vysnívaná svadba
  • Peter Rindoš

VIDEO V Šamoríne chce Redfox vyhrať! Pozrite si zostrih proti Petržalke

Napriek množstvu príležitostí na obidvoch stranách diváci gól nevideli. Zápas tretieho kola druhej ligy medzi Redfox Stará Ľubovňa a bratislavskou Petržalkou priniesol domácim prvý bod v súťaži, zároveň prvýkrát dohrali bez vylúčenia. Pozápasové hodnotenia nájdete vo videu nižšie.

Ešte pred vyše dvoma mesiacmi bojovala Petržalka v baráži o postup do najvyššej súťaže. Približne v rovnakom čase si Staroľubovňania výborným finišom zabezpečovali istotu postupu z tretej ligy. Obaja súperi si teraz v sobotu 10. augusta zmerali sily, favoritom boli hostia.

OBAJA CHCELI VYHRAŤ

Takmer deväťsto platiacich divákov videlo v úvode drvivú prevahu Petržalky, z ktorej však hostia nevyťažili nič. Postupne sa do hry, ale najmä do obrovských šancí dostávali domáci. „Pozitívne môžem hodnotiť prvých desať minút za prvý polčas, ostatný úsek patril domácim, boli lepší a nebezpečnejší. Mrzí ma remíza, mali sme vyššie ambície,“ hodnotil stretnutie tréner Petržalky Michal Kuruc, s ktorým súhlasil aj jeho náprotivok. „Okrem spomínaných desať minút bol z našej strany prvý polčas veľmi dobrý. Škoda tých nevyužitých tutoviek. Aj čo sa týka druhého polčasu, hra mala svižné tempo, tlačili sme sa dopredu, pre divákov bol zápas zaujímavý. Škoda dobrých šancí, ale nakoniec sme radi aj za bod, lebo Petržalka mala v úplnom závere dve dobré príležitosti,“ skonštatoval domáci tréner Jozef Kostelník, ktorého zverenci obišli prvýkrát v súťaži bez červenej karty. „Tiež sme chceli zo zápasu viac, ale proti nám stál mimoriadne kvalitný súper. Spokojní môžeme byť aj s tým, že sme vzadu uhrali nulu a tiež, že sme dohrali jedenásti.“

NEPRÍJEMNÝ ZÁKROK NA DOMÁCU OPORU

Približne v polovici druhého polčasu, kedy v hre dominovali hráči Redfox, došlo k tvrdému zákroku zo strany hosťujúceho útočníka na oporu domácich Michala Piter Bučka. Divákov na štadióne tento faul poriadne pobúril, stopéra museli ošetrovať. „Veril som, že dohrá, Mišo je charakterný hráč, veľký srdciar a bojovník. Nezapochyboval som o ňom,“ podotkol J. Kostelník, ktorý v rozčúlení inkasoval od rozhodcu žltú kartu.

Petržalčania, ktorí sa netaja postupovými ambíciami priznali rešpekt pred súperom, hoci ide o nováčika. Po domácej tesnej prehre so Zlatými Moravcami tak zaváhali v Starej Ľubovni, navyše v budúcom kole na nich čaká ďalší spolufavorit Tatran Prešov. „Proti Zlatým Moravciam to mohlo skončiť reálne 4:1, súper trafil podľa mňa dvakrát priestor brány. Čo sa týka Starej Ľubovne, nevnímali sme ju ako nováčika, pretože v jeho kádri je veľa hráčov, ktorých poznáme z druhej ligy. Na o Tatran Prešov? Ideme si to jednoducho rozdať a som si istý, že dáme do toho všetko.

POCHODIA V ŠAMORÍNE?

Staroľubovňania sú pre horšie skóre v tabuľke druhej ligy poslední. Po súbojoch proti top favoritom ich najbližšie čaká Šamorín. Ten sa naposledy dobre naladil, keď zdolal Pohronie 2:0. „Nastúpime s tým, že chceme vyhrať, takže dúfame v tri body. Môže nás tešiť, že s Petržalkou sme vydržali celých 90 minút, a tak veríme, že v každom ďalšom zápase to už bude iba lepšie,“ poznamenal J. Kostelník. Zápas na juhozápade Slovenska sa odohrá v nedeľu 18. augusta od 10.30 hodiny.

(Pozn.: Materiál bol uverejnený v Ľubovnianskych novinách č. 2, 14. augusta 2024)

VÝSLEDKY
Ľubovňa Redfox – FC Petržalka 0:0. ŽK: tréner J. Kostelník. Zostava domácich: Yakubu – Halabrín, Bortoli, Enoto Etim, Totka, Karaš, Kousal, Daneji (74. Jiang), Kramár, Piter Bučko, Segeďa (85. Portugalyan).
Ostatné výsledky: Žilina B – Slovan B 2:1, Šamorín – Pohronie 2:0, Zvolen – Humenné 2:1, Malženice – Liptovský Mikuláš 1:4, Zlaté Moravce – Prešov 2:2.